Minden, amit tudnod kell a magassarkú viseléséhez
A divat egyik legmegosztóbb darabja a magassarkú. Imádjuk, mert gyönyörűen formázza a lábakat, tartást ad, magabiztosságot sugároz és dögös megjelenést biztosít. Ugyanakkor utáljuk, mert fájdalmat okoz a talpunkban, vízhólyagokat a lábfejünk különböző pontjain, hamar elfáradunk benne és retteghetünk tőle, hogy egy rossz lépés után még a bokánk is kificamodik. Tény, hogy nem a legkényelmesebb lábbeli és az is, hogy például egy edzőcipővel ellentétben ezt nem elég csak gyorsan felkapni, a viselését bizony tanulni kell, sőt a kiválasztásánál is érdemes körültekintőnek lenni. Ebben a bejegyzésben adunk néhány tippet, hogy magas sarkakon is a lehető legjobban érezd magad.
Mint ahogy említettük, a komfortérzetet nagymértékben növeli, ha sikerül kellő gondossággal megválasztani a magassarkúnkat. Ez mindenekelőtt a helyes méret megtalálásánál kezdődik, ugyanis a kisebb, illetve a nagyobb cipő is problémákhoz vezet. Ha kisebb méretet vásárolunk, mint amilyenre szükség lenne, sokkal nagyobb terhelés éri azokat a pontokat, amelyek amúgy is ki lennének téve a dörzsölődésnek, így garantált a bőr sérülése, lehorzsolódása. Ha pedig nagy ránk a lábbeli, csúszkálni fog benne a lábunk, ami az előbbiek mellett még a járásunkat is labilissá teszi. Fontos szempont, hogy a bokánk minél stabilabban álljon a cipőben, illeszkedjen annak kialakításához. Ha úgy tapasztaljuk, hogy ez nem valósul meg, használjunk sarokfogót, amely képes korrigálni az eltérést. A pántos kiakakítás szintén megoldást nyújthat a problémára. A sarok magassága sem mindegy. Kezdetben érdemesebb az alacsonyabb sarkakat választani, azok közül is például az ék alakúakat, amelyek képesek jobban eloszlatni a terhelést. Jó megoldás lehet még a platform vagy telitalpú cipők kipróbálása is. Ha ezekben már kellő magabiztossággal tudunk közlekedni, jöhetnek az extrémebb darabok. Amint megtaláltuk a hozzánk legjobban illeszkedőt, érdemes az éles bevetése előtt otthon is kipróbálni, bejáratni.
A fentiek mellett használhatunk még néhány kiegészítőt is, amely megkönnyíti csodás lábbelink viselését. Ilyenek például a cipő elülső részébe helyezhető puha talpbetétek. Legyen zselés vagy szövet, biztosan elviselhetőbbé teszi a talpunk elejére eső többletterhelést. A kritikus részeket már előre le is ragaszthatjuk, így megelőzve az állandó súrlódás miatt a vízhólyagok kialakulását. Ha magassarkú viselésére szánjuk magunk, amúgy sem árt a táskánkba bedobni néhány ragtapaszt. Ha hosszabb eseményre megyünk, érdemes váltócipővel is készülni, aminek kisebb a sarka. Egy lagzi esetén például bőven elég ha a ceremónia alatt viseljük a tökéletes topánt, az est többi részében inkább legyen a kényelem az elsődleges szempont, hogy felhőtlenül tudjunk bulizni. A legnagyobb körültekintés mellett is előfordulhat, hogy lábaink elfáradnak, bedagadnak, tapasztalhatunk égő, szúró érzést is. Ilyen esetben egy kis jégzselével való átdörzsölés csodát művel a keringés fokozása által.
A magassarkú tehát nem ellenség, csak tudni kell, hogyan szelídítsük meg. Reméljük, tippjeink a segítségedre lesznek benne. Ha még nem találtad meg az igazit, nézz szét nálunk, itt számos lehetőség közül válogathatsz.