Magassarkú férfiaknak?

Már korábbi időszakokban is észrevehető volt az emberek életében, hogy mekkora hangsúlyt is fektetnek az öltözködésre, és mennyi mindent tesznek tőle függővé. Általában a viseletből határozzuk meg a nemi sztereotípiákat, valamint egy bizonyos értelemben fenntart egyfajta társadalmi rendet.
Manapság talán még többen ítélnek meg egy adott embert a viselete, cipője alapján. Sajnos a legtöbb esetben ez nem jó, mert sokan úgy gondolják, hogy aki nem visel 50-60 vagy esetleg több százezer forintos cipőt, ő sokkal alacsonyabb szinten van a társadalmi ranglétrán.
Legelőször talán a görög-római színészek körében vált elterjedté a magassarkú viselése, ugyanis úgy vélekedtek, hogy minél magasabb egy cipő talpa, annál közelebb kerültek az isteni szférához.
Ezután a perzsa lovaskatonáknak köszönhetően vált elterjedté a világ nyugati részén. Később a velencei nők körében is igen elterjedt lett. Náluk 2 célt is szolgált a magas sarok. Az egyik, hogy így megkímélték a viselőjüket, hogy az utcán lévő koszban, sárban kelljen mászkálniuk, a másik pedig, hogy tükrözte az ilyen cipők viselőjének társadalmi helyzetét. Ezen cipők sarokmagassága körülbelül 15 cm volt, de akár az 50 cm-t is elérhették, ami valószínűleg nem lehetett túl kényelmes.
Hivatalosan a férfiak abban a korban azért viseltek magassarkú cipőket, mert úgy könnyebb volt lábukat a kengyelben tartani. Azonban náluk is ugyanúgy mutatta az adott férfi rangját is.
Ma már nem igazán mondható divatosnak, vonzónak, ha egy férfi magassarkú cipőt visel. Ez alól azonban kivételt képeznek a rocksztárok és a cowboyok. A cowboyok habár az egyik legférfiasabbnak mondhatóak, azonban mégis magassarkút hordanak és nem csak akkor, amikor lóháton ülnek, hanem amikor betérnek egy kiskocsmába vagy épp valamiféle járművet vezetnek, ami természetesen nem ló.
Néhány mai divattervező már előrukkolt 1-2 különleges darabbal, amit úgy alkotott meg, hogy akár a férfiak is viselhessék. Ez ugyan nagyon furcsának tűnhet, de ezen divattervezők egyik fő célja, hogy elhomályosítsák a határt a női és férfi darabok között, igyekeznek főként unisex termékeket alkotni.
Közéjük tartozik például Rick Owens, akinek egyik őszi-téli kollekciója tartalmazott egy igen különleges darabot, amit 12,5 cm magas sarka ellenére férfiak számára is készített.
A nőkben, akik hordanak magassarkút, vagy viseltek már valaha, ennek hallatán biztosan felmerül a kérdés: Vajon a férfiak tudnak is járni az ilyen cipőkben/csizmákban??
Ennél a darabnál gondoskodtak róla, hogy a kényelem is biztosítva legyen, már amennyire ez lehetséges, ugyanis az igen nagyméretű platformja mellett az ujjaknál párnázott résszel rendelkezik.