Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Ne ess pánikba – gyors tippek cipő balesetekhez

Ne ess pánikba – gyors tippek cipő balesetekhez

Cipőink a folyamatos használat mellett igen hamar elhasználódhatnak, azonban ha nem szeretnénk újakat vásárolni, ragaszkodunk a már betört, kényelmes darabokhoz, nem muszáj harc nélkül feladnunk. Persze vannak olyan sérülések, melyeket csak cipész küszöbölhet ki, és vannak olyanok is melyek már menthetetlenek, így sok esetben fel kell készülnünk lélekben a búcsúra.

Nézzük, mik azok a helyzetek, amikor még menthető kedvenc cipőnk!

1. Karcolások, horzsolások

Alapvetően kisebb karcolásokat és horzsolásokat elfedhetünk cipőbox-al, alkoholos filccel vagy körömlakkal. Ehhez persze figyelnünk kell arra, hogy az árnyalata azonos legyen a cipővel, hiszen eltérő esetben nagyon elüthet, és teljesen tönkreteheti a cipő megjelenését. Mélyebb karcolás esetén több réteget is használhatunk az elfedéshez.

2. Feljött talp, elengedett ragasztás

Ha a cipő talpában elengedett a ragasztás, még nem menthetetlen a helyzet, hiszen ragasztóval orvosolhatjuk a helyzetet. Fontos azonban figyelnünk arra, hogy megfelelő ragasztót válasszunk ehhez, lehetőleg vízállót. Ha a rés csak kicsi, akkor véknyan kenjünk ragasztót a felületre, és nyomjuk össze hosszan, amíg fixálódik a helyzet. Ha a felválás nagyobb, akkor figyljünk arra, hogy ne csak egy részét ragasszuk meg, hanem ha szükséges inkább szedjünk még fel a talpból, hogy minden helyre megfelelő mennyiségi ragasztót tudjunk helyezni. Itt is fontos, hogy száradásig szorítsuk össze a két felületet, amennyiben tudunk valami nehéz tárgyat helyezni a cipő belsejébe, ami kellőképpen lenyomja, az is megoldást jelenthet.

3. Beragadt kövek, tüskék, faágak

Amennyiben a cipő talpának réseibe beragadt valami, fontos, hogy ezt minél hamarabb eltávolítsuk, hiszen akkor nem tudnak nagy kárt okozni, azonban ha hosszabb ideig is ott maradnak, akkor repedéseket, javíthatatlan lyukakat okozhatnak.

4. Kopott belső

Javítás szempontjából talán ez a legkönnyegg, hiszen itt a kikopott belsőrészt csupán el kell távolítanunk, és egy új kényelmes betétet kell elhelyeznünk a cipőben, aminek persze méretben is passzolnia kell.

5. Elkopott sarok

Akár magassarkú, akár alkalmi cipők esetében kopik el a sarok rész, szerezhetünk be megfelelő méretű flekkeket, melyeket kicserélhetünk az elkopott verzióval. Fontos azonban, hogy már a kopás első jeleinél jegyezzük fel, hogy hamarosan cserére lesz szükség, hiszen ha a kopás olyan mértékű lesz, hogy a flekken túli területre is kihat, akkor hiába cserélnénk ki a sarokrészt, egyenetlen maradna a cipő sarka, és tűsarkú cipők esetén billegne az egész.

6. Vászoncipők kopása

Vászoncipők esetén sajnos nem gátolhatjuk meg azt, hogy egy idő után elveszítsék eredeti színüket, így ilyen esetben csak egyet tehetünk ha menteni szeretnénk a helyzetet. Textilfestékkel újra kell színeznünk az egészet. Fehér, vagy világos színű cipőknél akár ha unjuk az eredeti színt, egy sötétebb színre is válthatunk, ha pedig van bennünk egy kis kreativitás, akkor mintát is festhetünk a cipőre, fontos azonbn, hogy ezt is textilfestékkel készítsük, mert csak ebben az esetben nem fog lefolyni róla víz hatására.

Te alakítottál már át cipőt?